Pedicure frezarkowy. Na czym polega?

Pedicure to bardzo popularny zabieg. Wykonują go kosmetyczki w profesjonalnych salonach, ale też wiele osób zabiera się za niego samodzielnie, we własnym domu. Dziś chcielibyśmy się skupić na tym jego rodzaju, który powinna wykonać wprawiona specjalistka. O czym mowa? Chodzi o profesjonalny pedicure frezarką. Jest on bardzo skuteczny, ale by osiągnąć pożądany efekt potrzeba sporej wprawy, odpowiedniego doświadczenia. Zobacz, jak dokładnie przebiega zabieg i jakie są jego zalety.

Każdy pedicure ma za zadanie poprawić wygląd i kondycję stóp. Jednak ten, który określa się jako pedicure z wykorzystaniem frezarki, uznawany jest za wyjątkowo precyzyjny i skuteczny. Zastosowanie urządzenia z obrotowymi końcówkami mającymi różne struktury pomaga bowiem idealnie dopasować działanie do stanu i potrzeb stóp, a sam osiągnięty efekt ostateczny zalicza się do tych wyjątkowo długotrwałych.

Analizując pedicure frezarką krok po kroku trzeba podkreślić, że tą małą, sprytną maszynką, zadbamy nie tylko o twardą, zrogowaciałą skórę podeszw stóp, która wymaga wygładzenia. Używając odpowiednie końcówki do frezarki pedicure doskonale opracujemy też paznokcie, przygotowując je do na przykład malowania lakierem hybrydowym. Ale i to nie wszystko. Frezarka do paznokci pedicure to bowiem także przyjaciel skórek wymagających uporządkowania.

By jednak w pełni odpowiedzieć na to, jak wykonać pedicure frezarką, trzeba wspomnieć nie tylko o samym urządzeniu i jego specjalnie dopasowanych końcówkach zwanych frezami. Potrzebne będą bowiem jeszcze kosmetyki zmiękczające skórę stóp, które zastosujemy przed zabiegiem plus do tego dobre peelingi. Na koniec zaś warto zastosować odżywczy balsam który zabezpieczy opracowywaną skórę. 

Na koniec powiedzmy kilka słów o tym, jakie cechy powinien mieć wspomniany sprzęt. Przede wszystkim powinien on cechować się możliwością wykonania dużej ilości obrotów na minutę. Najlepsze urządzenia mają tę wartość na poziomie do 30 tysięcy obrotów na minutę. Oczywiście regulacja obrotów powinna odbywać się w sposób płynny, a dodatkowo obroty powinny móc być wykonywane zarówno w prawą, jak i w lewą stronę. Bardzo docenimy, gdy w naszym salonie znajdzie się frezarka do pedicure z pochłaniaczem pyłu, dzięki której zabieg będzie łatwiejszy w wykonaniu i wymagający mniejszej ilości sprzątania po jego zakończeniu. Na koniec zadbajmy o to, by w kupowanym zestawie znalazło się przynajmniej kilka różnorodnych, trwałych frezów służących do wykonywania różnych etapów zabiegu. Zupełnie inny frez służy bowiem do opracowywania pięt, a inny do skórek i paznokci.