Kraków - Zaburzenia Osobowości

Przejdź do treści
ODDZIAŁ LECZENIA ZABURZEŃ OSOBOWOŚCI I NERWIC jest jedną ze specjalistycznych jednostek w Szpitalu Babińskiego, zajmującą się leczeniem pacjentów z tzw. specyficznymi zaburzeniami osobowości, w głównej mierze tych, których patologia dotyczy struktury charakteru – m.in. osobowości paranoicznej, schizoidalnej, borderline, narcystycznej czy histrionicznej.
Pacjentów z głębokimi zaburzeniami osobowości, w odróżnieniu od nerwicowych i tych z lżejszą patologią osobowości trudno jest leczyć tylko w warunkach ambulatoryjnych czy oddziału dziennego. Odpowiedzią na potrzebę bardziej skutecznego leczenia było utworzenie w 2002 r. w Szpitalu Babińskiego oddziału stacjonarnego, gdzie szczególnie ważne jest doświadczenie sieci relacji społecznych, jakie łączą pacjentów w trakcie blisko 6 miesięcznego pobytu w ograniczonej przestrzeni placówki. Pacjenci z zaburzeniami osobowości mają za sobą zazwyczaj historię wielokrotnych hospitalizacji psychiatrycznych spowodowanych depresją, samouszkodzeniami, próbami i tendencjami samobójczymi, uzależnieniami oraz zaburzeniami jedzenia.
OLZON mieści się w budynku o numerze 102 i dysponuje 35 miejscami dla pacjentów leczonych w trybie stacjonarnym.
Zasady przyjęć
Program
Personel
Kontakt
W celu ustalenia terminu swojej pierwszej konsultacji, należy skontaktować się samodzielnie, telefonicznie z pielęgniarką oddziałową lub sekretarką medyczną – nr tel. 12 652 43 17, w godzinach między 8.00 a 14.30, w środy wyjątkowo między 8.00 a 11.00. Pacjent zapisywany jest wówczas na liście oczekujących, zgodnie z obowiązującą nas procedurą, która jest wymagana przez NFZ. Zapisując się na listę należy podać numer telefonu kontaktowego, numer pesel i adres zamieszkania. Ustalony termin jest obowiązujący. Wskazane jest skierowanie z opisem dotychczasowego przebiegu leczenia, które należy przywieźć ze sobą na pierwszą konsultację. Warto wtedy również przedstawić dotychczasowe karty informacyjne leczenia szpitalnego.

Dla pacjentów, którym szczególnie zależy na szybkim podjęciu terapii, to zgodnie z przewidzianą procedurą, proszeni są o potwierdzenie swej gotowości telefonicznie - w piątki. Będą mogli skorzystać z wolnego miejsca, jeśli ktoś wcześniej wpisany na listę oczekujących zrezygnował z konsultacji.
Wróć do spisu treści